Ovo se ne pamti: Švedski rukometaš postigao 10 golova u jednom poluvremenu

Ostali sportovi 16. jan 202321:50 0 komentara
Larsson Rosvall/TT News Agency via REUTERS

Treće kolo grupe C Svjetskog rukometnog prvenstva donijelo je duel domaćina Švedske i Urugvaja.

Znalo se da će to biti igra mačke i miša, da će Šveđani upisati uvjerljivu pobjedu protiv nedoraslih Urugvajaca koji su i prije ove utakmice izgubili sve šanse za prolaz u drugi krug.

No, čak i u ovakvim okolnostima, ovaj susret ponudio je jedan raritet. Ne sjećamo se kada se na nekom velikom natjecanju dogodilo da jedan igrač postigne 10 golova za jedno poluvrijeme, a baš je to uspio napraviti Hampus Wanne.

Lijevo krilo Šveđana, suigrač našeg Luke Cindrića u Barceloni, bio je nezadrživ, rešetajući mrežu Urugvaja s krila, iz sedmeraca i kontri. Zaustavio se na okruglih 10 komada u poluvremenu koje su Šveđani riješili u svoju korist sa 25:8.