Radnik je novi prvak Bosne i Hercegovine

Ostali sportovi 01. jun 202308:35 0 komentara
Futsal Bosna i Hercegovina

Igrači futsal kluba Radnik uspjeli su napraviti nevjerovatan uspjeh u debitantskoj sezoni u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Oni su u velikom finalu doigravanja savladali Mostar SG rezultatom 3:2 i stigli do titule.

Semberci su u utakmici odigranoj sinoć pobijedili sa 4:2 i tako napravili veliki uspjeh.

Poveo je Radnik već u trećoj minuti susreta. Dejan Pavlović je uposlio Mirka Marinovića koji pogađa za vodstvo tima iz Bijeljine.

Ipak, nije mnogo trajala radost tima iz Bijeljine. Rajčević upošljava Bilala Jelića koji donosi izjednačenje svojoj ekipi.

Imali su Mostarci nakon toga nekoliko prilika da preokrenu rezultat, ali je golman Radnika bio siguran.

U 20. minuti nakon brojnih prilika i stigli su do prednosti. Sjajan gol za mostarski tim ponovo je postigao Bilal Jelić.

Šest minuta kasnije uzvraća Dejan Pavlović. Ružičić je asistirao, a Pavlović maestralno pogodio protiv bivšeg tima.

Prijetila su oba tima nakon toga, ali je Radnik taj koji je stigao do pogotka. U 37. minuti Rakić dovodi tim iz Semberije u prednost, a pobjedu i veliku titulu potvrdio je Danijel Ružičić u finišu susreta.