Rukomet EURO: Norvežani do petog mjesta nakon produžetaka

Ostali sportovi 28. jan 202218:02 0 komentara
REUTERS/Bernadett Szabo

Norveški rukometaši osvojili su peto mjesto na EURU nakon što su u Budimpešti u produžetku svladali Island s 34-33 (27-27, 16-12)

U najdramatičnijoj utakmici za peto mjesto ikad na evropskim prvenstvima, Islanđani i Norvežani su se borili kao da su u pitanje medalje, a na kraju su slavili Norvežani, koji su se tako direktno plasirali na Svjetsko prvenstvo u Švedskoj i Poljskoj sljedeće godine.

U zadnjoj sekundi regularnog dijela Islanđanin Jonson nije uspio pogoditi prazan norveški gol, a u zadnjoj sekundi produžetka Reinkind je pogodio za konačnih 34-33.

Sagosen (8) i Reinkind (6) su bili najbolji kod Norveške, a Magnusson je s 10 golova predvodio Island.

Večeras se u polufinalu sastaju Danska i Španija, te Francuska i Švedska.