Rukometaši BiH savladali Kosovo u Tuzli i produžili nadu za EHF EURO

Ostali sportovi 12. mar 202318:36 0 komentara
Anadolija

Rukometaši Bosne i Hercegovine pobijedili su i drugi put selekciju Kosova u pet dana. Poslije pobjede u Prištini 25:22, večeras su Zmajevi slavili i u Tuzli 25:18 u meču četvrtog kola grupe 7 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024.

Gosti sa Kosova su samo dva puta izjednačili na startu meča, a onda su rukometaši Bosne i Hercegovine imali prednost od jednog do tri gola u prvom poluvremenu.

Prednost naše selekcije nakon prvih 30 minuta igre iznosila je tri gola (10:7).

Drugo poluvrijeme varirla je prednost BiH od jednog do četiri gola viška, ali početkom 55. minute susreta, izabranici Irfana Smajlagića prave serije 5:0 pri rezultatu 20:18 i odlaze na maksimalnih sedam razlike, što je bilo nedostižno za protivnike i konačnih 25:18.

BHF u Mejdanu podigli parolu: Dobro došli igrači nezavisnog Kosova!

Najefikasniji rukometaš Bosne i Hercegovine bio je Senjamin Burić sa 7 golova. Mirko Herceg i Marko Panić pratili su ga sa po četiri pogotka.

Admir Ahmetašević također je bio sjajan na golu našeg time i briljirao sa 19 odbrana.

Valon Dedaj uz 5 i Drenit Tahirukaj sa 4 pogotka bili su najraspoloženiji rukometaši Kosova. Golman Fatmir Muaxheri također je bio na visini zadataka sa 14 odbranjenih udaraca.

Narednu utakmicu bh. rukometaši igraju 27. aprila protiv Slovenije u gostima, a tri dana kasnije dočekuju reprezentaciju Crne Gore na domaćem terenu. Tada padaju i odluke o plasmanu na završnicu EP u rukometu.