Slovačka šokirala Hrvate i eliminisala ih sa Eura

Ostali sportovi 29. jan 202216:26 1 komentar
Uefa.com

Hrvatska je porazom od Slovačke 5:3 završila nastup na Evropskom prvenstvu u Nizozemskoj već u grupnoj fazi.

Golove su za Hrvatsku dali Kristijan Postružin (15), Matej Horvat (36) i Franco Jelovčić (38), a za Slovake Martin Smerička (8, 35), Petr Kozar (20) i Tomaš Drahovsky (21, 28pen).

Hrvatska bez kažnjenoga Matoševića i povrijeđenog Sutona poražena od Slovačke, a za mini-vatrene su kobne bile zadnje sekunde prvoga dijela i prve sekunde nastavka.

Hrvatska nije dobro ušla u duel i u osmoj minuti Smerička je zabio s desne strane,p otpuno zaboravljen od odbrane. U 15. minuti igrač Olmissuma Postružin je izjednačio nakon brze akcije i dodavanja Marinovića, a s postignutim golom raslo je i samopouzdanje hrvatskih igrača. Ipak, uprkos nekoliko prilika, nisu uspjeli postići gol, ali su to učinili Slovaci 15 sekundi prije kraja poluvremena, kada je Kozar, ponovno zaboravljen na desnoj strani, iz voleja svladao Luketina.

Šok od primljenoga gola 15 sekundi prije kraja se pretvorio u još veći kada je u šestoj sekundi nastavka Dragovsky šutem iz velike daljine iznenadio Luketina za 3:1.

Slovaci su u 27. minuti došli i do penala nakon prekršaja Jelovčića, a precizan je iz kaznenog udarca bio Drahovsky. Hrvatska je potom u zadnjih deset minuta pokušala bez golmana, s igračem više u polju, ali je nakon pogreške golmana Primića Smerička povećao na 5:1. Horvat i Jelovčić smanjili su na 3:5, ali dalje od toga nije išlo.

U drugom susretu Rusija je svladala Poljsku s 5:1