Srbija ubjedljiva protiv Alžira na startu SP, debakl Hrvatske od Egipta

Ostali sportovi 13. jan 202322:06 1 komentar
Mikael Fritzon/TT News Agency via REUTERS

Srbija je pobjedom protiv Alžira - 36:27 (16:13) strartovala na Svetskom prvenstvu u Poljskoj. S druge strane Hrvatska je razbijena od Egipta rezultatom 31:22.

Srbija je bolje počela meč, stekla je prednost golovima Đorđića i Ilića, ovaj drugi pogodio je posle fantastične odbrane i još boljeg dodavanja Cupare (2:0). Nešto kasnije, Cupara je odbranio i sedmerac Abdiji, a potom je Đorđić donio i tri gola prednosti (4:1).

Ipak, nije se afrička selekcija predavala, pa je Alžir u13. minutu izjednačio (7:7), ali je to bio samo signal selekciji koju sa klupe predvodi Toni Đerona da se uozbilje. I vrlo brzo su vratili tri gola viška na svom kontu (12:9), uz sjajnu igru kapitena Ilića i Đorđića do tog momenta, obojica su postigla po četiri pogotka.

Pred kraj prvog poluvremena Srbija je imala i maksimalnih “plus četiri“, ali je posljednji pogodak u ovom dijelu igre postigao Alžir, koji je smanjio prednost (16:13).

Znao je Đerona šta njegovi izabranici treba da čine, pa su dodatno pojačali ritam u drugom poluvremenu. Poslije gola Vorkapića u 38. minutu Srbija je već imala pet golova prednosti (23:18), a kad je nešto kasnije pogodio i Đorđić pobjednik je već bio odlučen (26:17).

U drugom meču grupe Njemačka je pobijedila selekciju Katara 31:27 (18:13). Srbija će meč drugog kola igrati upravo protiv Nemačke, u nedjelju, također u Katovicama u hali “Spodek“.

Debakl Hrvatske

Već od početka utakmice moglo se primijetiti da će to biti teška večer za Kauboje. U prvom poluvremenu Egipćani su radili šta su htjeli, otkrili su sve naše slabosti, a isto se nastavilo i u drugom dijelu za konačnih 31:22.

Marin Šipić je sa pet pogodaka bio najbolji strijelac Hrvatske, a po četiri pogotka postigli su Ivan Martinović, Igor Karačić i Filip Glavaš.

Kod Egipćana je sa sedam pogodaka prednjačio Mohsen Mahmoud, a po pet golova postigli su Yehia Elderaa i Ali Mohamed.

Iduća utakmica pred hrvatskim rukometašima je u nedjelju od 20:30 sati protiv SAD-a.