Vrijedna pobjeda Krafta u Sapporou, Granerud i Kobayashi popunili podijum

Ostali sportovi 21. jan 202312:14 0 komentara
KAZUHIRO NOGI / AFP

Stefan Kraft pobjednik je drugog takmičenja za Svjetski kupu u ski skokovima u japanskom Sapporou.

Austrijanac je stekao ogroman kapital već poslije prve serije. Bio je ubjedljivo najbolji sa skokom od 139 metara. U drugoj mu je daljina od 135,5 i ukupno 283,5 poena bilo dovoljno za vrijednu pobjedu.

Drugo mjesto osvojio je pobednik turneje Četiri skakaonice Norvežanin Halvor Egner Granerud, koji je osvojio 277,9 poena. Japanac Ryoyu Kobayahii, jučerašnji pobjednik, osvojio je treće mesto sa 276,1 poenom.

Kobayashi dominantan u Sapporu

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa vodi Poljak Kubacki sa 1140 poena, ispred Graneruda sa 103, dok je Slovenac Lanišek treći sa 912.