Yule najbolji u Kitzbuehelu za šestu pobjedu u karijeri

Ostali sportovi 22. jan 202315:30 0 komentara
REUTERS/Leonhard Foeger

Švajcarski skijaš Daniel Yule slavio je u slalomu u Kitzbuehelu u okviru Svjetskog kupa. To je za njega šesta pobjeda u karijeri, a druga na austrijskoj stazi.

Iako je nakon prve vožnje završio kao sedmi, Švajcarac je odlično vozio drugu vožnju i uspio da trijumfuje.

Hrvatski skijaš Filip Zubčić je u drugoj vožnji pokvario svoj plasman i tako završio na 25. poziciji.

Yule je najbolji u Kitzbuehelu bio i prije tri godine, a drugo mjesto zauzeo je Britanac Dave Ryding koji je sa 16. mjesta u prvoj vožnji stigao do druge pozicije na kraju i za pobjednikom je zaostajao 40 stotinki.

Samo stotinku sporiji od njega na kraju je bio Norvežanin Lucas Braathen, koji je osvojio treće mjesto. To mu je bilo dovoljno za preuzimanje vodstva u generalnom plasmanu slalomaša u Svjetskom kupu.

Nakon šest od predviđenih 10 slaloma Braathen ima 370 bodova, pet više od Kristoffersena. Na treće mjesto se probio Yule sa 334 boda.

U generalnom plasmanu Marco Odermatt ima 1186 bodova, a Kilde je nakon subotnje pobjede u spustu smanjio zaostatak za Švajcarcem na 225 bodova.

Sljedeće sedmice su na programu još četiri trke prije Svjetskog prvenstva.