Završen je Europa kup na Bjelašnici, Muzaferija zauzela 40. mjesto

Ostali sportovi 13. feb 202313:36 0 komentara
N1 / F.Z.

Bjelašnica je položila ispit, a Bosna i Hercegovina bila centar zbivanja kada je u pitanju evropsko skijanje.

Olimpijska ljepotica je, nakon jučerašnjeg nevremena i otkazivanja, danas ugostila dvije utrke superveleslaloma. Ono što prije svega treba pohvaliti i istaći jeste sjajna organizacija i sjajni uslovi koji su vladali na, ali i oko staze.

Pobjedu je u drugoj trci Super G-ija odnijela Michelle Niederwieser sa vremenom od 1:06.87, a druga dva mjesta na pobjedničkom postolju osvojile su također Austrijanke. Druga je bila Nadine Fest, dok je treće mjesto pripalo Sandri Absmann.

Pobjednica iz prve utrke Christina Ager završila je kao četvrta, te joj je podijum izmakao za stotinku.

Najbolja bosnaskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija utrku je završila kao 40. sa zaostatkom od jedne sekunde i 58 stotinki.