Zmajevi demonstrirali silu protiv Srbije: BiH rutinski na otvaranju SP-a

Ostali sportovi 04. nov 202216:34 0 komentara
FENA /Harun Muminović

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci rutinski je savladala selekciju Srbije na otvaranju Svjetskog prvenstva koje se održava u glavnom gradu naše zemlje.

Naš tim je na kraju rutinski slavio u okviru grupe A i tako na najbolji način otvorio prvenstvo čiji je domaćin. Rezultat po setovima glasio je 25:17, 25:7, 25:22.

Srbija je krenula dosta jako na opšte iznenađenje. Imali su čak u šest poena razlike u jednom trenutku, ali je naš tim napravio seriju 12:0 i stigao do prednosti od 20:16. Prednost suvereno zadržali i riješili set rezultatom 25:17.

U drugom setu naš tim je pokazao svu moć. Koristili su Zmajevi sjajan servis Durana i riješili set u svoju korist rezultatom 25:7.

Srbija je u trećem setu pružila nešto veći otpor, iskoristili su opuštanje u redovima naše ekipe i stigli do 18:18. Ipak, naš tim je nakon toga ubacio u veću brzinu i rutinski priveo set rezultatom 25:22.

Naredni meč naša reprezentacija igra već sutra od 19 sati i 30 minuta, a protivnik će biti Sjedinjene Američke Države.