Zmajevi na startu kvalifikacija poraženi od raspoložene Slovenije

Ostali sportovi 13. okt 202221:36 1 komentar
Rokometna zveza Slovenije / Handball Federation of Slovenia

Rukometna reprezentacije Bosne i Hercegovine poražena je u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine od selekcije Slovenije u gostima rezultatom 28:20.

Slovenci su imali vodstvo tokom čitavog provog poluvremena, a krucijalna razlika stvorena je sredinom poluvremena kada su stigli do sedam poena prednosti. Naš tim se do kraja poluvremena ipak stabilizovao i sa samo tri poena zaostatka otišao na odmor.

Gotovo ista slika viđena je i u drugom dijelu. Bh. tim se u nekoliko navrata uspio približiti favoriziranim Slovencima na dva poena razlike, ali je to bilo sve.

Tako je Irfan Smajlagić na klupi Zmajeva debitovao porazom, a priliku za popravni imat će već za tri dana kada će u Skenderiji gostovati selekcija Crne Gore.

Kod naše selekcije Marko Panić je postigao šest golova, Elmir Građan je dodao pet, dok su Gafar Hadžiomerović i Dino Perić postigli po tri. Kod Slovenaca Aleks Vlah je bio najefikasniji sa sedam golova, Bojić je imao pet uspješnih odbrana od čega je jedan sedmerac.