Zmajevi porazom od Azerbejdžana završili nastup na Euru

Ostali sportovi 29. jan 202219:10 > 19:14 1 komentar
N/FSBiH

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je i u trećem susretu grupne faze Evropskog prvenstva u Nizozemskoj. Ovoga puta bolji od Zmajeva bili su Azerbejdžanci sa 4:2.

Azerbejdžan je poveo u sedmoj minuti, a strijelac je bio bivši fudbaler Salines Tuzla Cityja Thiago Bolinha.

Samo četiri minute kasnije Borges je udvostručio prednost. Radmilović je pogriješio, olako izgubio loptu, potom tražio i prekršaj. Sudije se nisu oglasile, a sve to iskoristio Borges i pogodio mrežu Milanovića.

Kapiten se iskupio minut kasnije. Aladžić je fauliran u kaznenom prostoru, a sudija Matković pokazao na penal. Siguran izvođač bio je Radmilović.

Nastavili su izabranici Ive Kreze sa napadima i u drugom poluvremenu sa napadima, a Azerbejdžan je u 31. minuti ostao i sa igračem manje jer je Felipinho zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Brojčanu prednost iskoristili su Zmajevi već naredne minute. Sjajnu akciju i proigravanje Jelića iskoristio je Kahvedžić.

Ipak, snažni Azerbejdžan prepun Brazilaca do nove prednosti stigao je u 33. minuti preko Vilele koji je pogodio snažnim udarcem.

Konačan rezultat postavio je Gallo u samom finišu susreta iskoristivši grešku našeg tima.

U drugom susretu naše grupe Španija je deklasirala Gruziju sa 8:0.

Nogometni savez Bosne i Hercegovine

Španci na kraju sa prve pozicije i 7 osvojenih bodova idu u nokaut fazu, dalje ide i Gruzija sa druge pozicije i 4 boda koliko ima i Azerbejdžan, ali i bolji međusobni omjer. Bosna i Hercegovina je grupnu fazu završila posljednja bez bodova.