ZOI: Emir Lokmić zauzeo 27. mjesto u slalomu

Ostali sportovi 16. feb 202208:19 > 09:53 1 komentar
REUTERS/Christian Hartmann

Bh. skijaš Emir Lokmić zauzeo je 27. mjesto nakon druge vožnje slaloma koja je vožena na ZOI u Pekingu.

Lokmić je nakon prve vožnje bio na 35. mjestu, ali zahvaljujući dobrom skijanju i nekoliko takmičara koji nisu završili utrku, popeo se do 27. mjesta sa ukupnim vremenom 1:52.80. Lokmić je prvu utrku odvezao 58.86 sekundi, dok je drugu završio za 53.94, što je zaista dobar rezultat za Lokmića i bh. skijanje.

Lokmić je na kraju bio 8.72 sekundi sporije od prvoplasiranog Francuza Clementa Noela, koji je osvojio zlato, dok je 61 stotinku sporiji bio Johannes Strolz iz Austrije. Podijum je kompletirao Sebastian Foss-Solevag.