ZOI: Muzaferija 35. na treningu spusta, Haehlen ostvarila najbrže vrijeme

Ostali sportovi 14. feb 202208:10 0 komentara
REUTERS/Christian Hartmann

Najbolja bosanskoherecogačka skijašica Elvedina Muzaferija na jutrošnjem treningu spusta na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu zauzela je 35. mjesto.

Muzaferija je ostvarila vrijeme od 1:36.24, uz zaostatak id 3 sekunde i 6 stotinki za najbržom Joanom Maehlen iz Švicarske.

Druga je bila Nijemica Kira Weidle (+0.23), Raghid Mowinckel iz Norveške je bila treća (+0.59), dok je veoma dobra bila Sofia Goggia na četvrtom mjestu (+0.61).

Od djevojaka iz regiona predstavnica Srbije Nevena Ignjatović osvojila je 42. mjesto na treningu u konkurenciji 45 djevojaka koje su završile trku. Slovenka Ferk je bila 25,  njena sunarodnica Ilka Štuhec završila je na 30. mjestu.

Trka je na rasporedu u utorak sa početkom od 4 sata po srednjoevropskom vremenu.