Srebrena liga: Bh. obojkašice uvjerljive protiv Latvije

SPORTKLUB 28. maj 202118:21 1 komentar
N1

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom je počela nastup u CEV Srebrenoj ligi.

Izabranice Stevana Ljubičića u Areni Husejin Smajlović u Zenici bile su bolje od selekcije Latvije rezultatom 3:0 u setovima.

Bh. reprezentativke pune samopouzdanja nakon historijskog plasmana na Evropsko prvenstvo ušle su u prvi set i u jednom trenutku vodila rezultatom 20:9. Ipak blago opuštanje rezultiralo je serijom Latvijki od 10:5, ali su se naše djevojke sabrale i riješile set rezultatom 25:19.

Naše djevojke odlično su otvorile i drugi set i sjajnim napadima preko Dajane Bošković došli do sigurne prednosti. Ali, baš kao i u prvom, i u ovom setu došlo je do blagog opušanja i Lazvijke su se opet vratile u igru.

Na sreću, bh. odbojkašice su opet ubacile u brzinu više i ovaj set riješile u svoju korist rezultatom 25:20.

Dosta uzbudljivo bilo je i u trećem setu, Latvijke se nisu predavale i dale su maksimum svojih mogućnosti. Ipak, naše djevojke pokazale su sav svoj kvalitet i riješile treći set u svoju korist rezultatom 25:18.

Kapitenka reprezentacije BiH Edina Begić ovaj susret je propustila zbog lakše povrede, ali bi trebala biti sutra na raspolaganju Ljubičiću kada naša selekcija igra meč protiv Estonije.

Večeras je u zeničkoj Areni na rasporedu i drugi meč iz naše grupe, a sa početkom od 20 sati snage će odmjeriti Portugal i Estonija.