Đoković preko Verdasca u osmini finala Australian Opena

Tenis 24. jan 201512:28 > 12:40
EPA

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se danas u osminu finala Australian Opena u Melbournu, nakon što je u trećem kolu pobijedio Španca Fernanda Verdasca sa 3:0 u setovima 7:6, 6:3, 6:4.

Đoković je u njihovom šestom međusobnom duelu do pete pobede došao poslije dva sata i 21 minuta igre.

Srpski teniser će se u osmini finala sastati sa Luksemburžaninom Gillesom Müllerom, koji je u u trećem kolu eliminisao Amerikanca Johna Isnera.

U prvom setu nijedan teniser nije uspio da oduzme servis protivniku, pa je taj period igre okončan posle tie breaka, koji Đokoviću dobio sa 10:8, nakon što je iskoristio četvrtu set loptu.

U naredna dva seta srpskom teniseru bio je dovoljan po break da dođe do trijumfa.

Đoković je imao 43 direktno osvojena poena, naspram 38 Verdasca, a pored toga srpski teniser je napravio 24 neiznuđene greške, dok je Španac napravio 50.