Berdych pomeo Rafu Nadala u Melbourneu

Tenis 27. jan 201507:48 > 07:48
EPA

Češki teniser Thomas Berdych rekao je da se osjeća jako i spremno nakon današnje pobjede nad Rafaelom Nadalom u četvrtfinalu Australian Opena.

Definitivno sam bio spreman za ovo. Sve sam isplanirao prilično dobro i držao sam se toga u sva tri seta. Osjećam se jako i spremno“, rekao je Berdych poslije meča u Melbournu.

Berdych je ubjedljivo sa 3:0 (6:2, 6:0, 7:6) u setovima savladao španskog igrača za polufinale prvog Grand slam turnira u sezoni. Duel je trajao dva sata i 17 minuta.

Nadal je odličan borac i protiv njega morate da igrate do posljednjeg poena. Pokušao je da se vrati u igru u trećem setu, ali sam ostao smiren“, kazao je Berdych.

Nadal je rekao da je protivnik zasluženo pobjedio.

Jednostavno, nije bio moj dan. Nisam igrao sa pravim intenzitetom i ritmom. Protivnik je bio bolji“, rekao je Nadal.

Berdych će se za plasman u finale boriti protiv pobjednika duela između Murraya i Kyrgiosa.