Džumhur nemoćan protiv Raonića

Tenis 30. mar 201600:07 > 00:08
Reuters

Damir Džumhur nije se uspio plasirati u četvrtfinale Mastersa u Miamiju. Bolji od prvog bh. reketa bio je Miloš Raonić, u dva seta – bilo je 6:0 i 6:3 uz apsolutnu dominaciju favorizovanog Kanađanina.

Slabo je bh. teniser otvorio meč. Ili, bolje reći, fantastično je zaigrao Kanađanin. Pogađao je sve, sjajno je koristio servis kao svoje najjače oružje, sjevalo je sa svih strana, a iznenađeni Sarajlija mogao je uglavnom samo pogledima reagirati na bombe koje je s druge strane mreže slao snažni Raonić.

Bio je to najslabiji set za naboljeg bh. tenisera na ovom turniru, crna rupa koju će željeti što prije ostaviti iza, jer ono što je pokazao za tih dvadesetak minuta igre, prosto nije ličilo na njega. 12. igrač svijeta ovu dionicu riješio je u svoju korist bez izgubljene igre, bilo je 6:0.

Nešto bolje Damir je zaigrao početkom drugog seta. Konačno je osvojio jedan servis game za 1:1, ali sve je to i dalje bilo daleko od konkurentnog jer Raonić je, potom, odbranio svoj servis, a zatim načinio i novi break za sigurnih 4:1. Već tada bilo je jasno da će stasiti Kanađanin igrati među osam najboljih u Miamiju.

Do kraja dvoboja, bez ikakve slabosti, znaka isrpljenosti i nervoze, Miloš Raonić je sigurno odigrao svoj tenis i sasvim zasluženo stigao do uvjerljive pobjede. Treba to reći, mnogo lakše nego što se to moglo pretpostaviti. Rezultat je u drugom setu bio 6:3.

I pored poraza, Džumhur je na ovom Mastersu ostavio iznimno dobar utisak. Napravio je jedan od najboljih rezultata u karijeri, osigurao veliki napredak na listi i dobru poziciju pred nastavak sezone. Prvi kanadski reket će u narednoj rundi igrati protiv Australca Nicka Kyrgiosa.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.