Džumhur osvojio drugi set u meču protiv Raonića

Tenis 14. apr 201612:28 > 12:34
AFP

Damir Džumhur osvojio je drugi set u meču osmine finala Mastersa u Monacu protiv Miloša Raonića. Rezultat je bio 6:4.

Sjajno je Džumhur otvorio meč. Iz svakog pokreta moglo se pročitati veliko samopouzdanje, a početak dvoboja obilježila je gruba sudijska greška. Raonić je poslao jednu sumnjivu loptu, bio je to aut, ali sudija je vidio nešto drugo.

Poremetilo je to malo bh. igrača pa je Kanađanin nakon mnogo borbe i dobre igre oba tenisera, do breaka stigao u nezgodnom momentu i poveo 4:2. Ništa se posebno nije mijenjao do kraja seta, Damir nije imao prilike za povratak pa je protivnik slavio, bilo je 6:3.

U drugom setu Džumhur je uspostavio potpunu ravnotežu na terenu, pa je stigao i do prvog breaka. Bilo je 4:2, prvi bh. reket izgledao je sjajno, nizali su se lijepi poeni, ali je već u narednoj gemu, Raonić uzvratio break, vrativši se u ekspresno u meč.

Potom je odbranio svoj servis i sačuvao neizvjesnost u meču koji se po svemu razlikovao od onog koji su današnji rivali odigrali prije dvije sedmice u Miamiju. Sarajlija je danas bio mnogo konkurentniji, a očito je bilo da mu podloga odgovara više nego Raoniću.

No, Damir je do kraja napravio break u najboljem trenutku i zasluženo uzeo drugi set, bilo je 6:4.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.