Džumhur nije uspio: Raonić ide dalje

Tenis 14. apr 201613:13 > 13:47
AFP

Miloš Raonić savladao je Damira Džumhura u osmini finala Mastersa u Monte Carlu. Rezultat je nakon velike borbe u tri seta bio 6:3, 4:6 i 7:6.

AFP
AFP
AFP
AFP
AFP

Sjajno je Džumhur otvorio meč. Iz svakog pokreta moglo se pročitati veliko samopouzdanje, a početak dvoboja obilježila je gruba sudijska greška. Raonić je poslao jednu sumnjivu loptu, bio je to aut, ali sudija je vidio nešto drugo.

Poremetilo je to malo bh. igrača pa je Kanađanin nakon mnogo borbe i dobre igre oba tenisera, do breaka stigao u nezgodnom momentu i poveo 4:2. Ništa se posebno nije mijenjao do kraja seta, Damir nije imao prilike za povratak pa je protivnik slavio, bilo je 6:3.

U drugom setu Džumhur je uspostavio potpunu ravnotežu na terenu, pa je stigao i do prvog breaka. Bilo je 4:2, prvi bh. reket izgledao je sjajno, nizali su se lijepi poeni, ali je već u narednoj gemu, Raonić uzvratio break, vrativši se u ekspresno u meč.

Potom je odbranio svoj servis i sačuvao neizvjesnost u meču koji se po svemu razlikovao od onog koji su današnji rivali odigrali prije dvije sedmice u Miamiju. Sarajlija je danas bio mnogo konkurentniji, a očito je bilo da mu podloga odgovara više nego Raoniću. No, Damir je do kraja napravio break u najboljem trenutku i zasluženo uzeo drugi set, bilo je 6:4.

U izvrsnom ritmu Džumhur nastavio i u posljednjem, odlučujućem setu. Veliku šansu da prelomi meč propustio je kod vodstva 2:1 u trećem periodu. Dvije break lopte nije iskoristio pa je Raonić ostao ”unutra”.

Uslijedio je period nadmudrivanja bez mnogo prilika za preokrete premda je Džumhur bio bliže da protivniku uzme servis. No, u ključnim momentima sjajno je pogađao Raonić i održavao se u životu. Na kraju je ipak slavio pobjedi nakon tie-breaka i ide dalje. Sjajna partija mladog bh. igrača koji je u Monacu pokazao da može igrati protiv najboljih.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.