Aldin Šetkić namučio Fernanda Verdasca

Tenis 19. apr 201616:46 > 17:04
Facebook

Fernando Verdasco plasirao se u drugo kolo turnira u Bukureštu nakon što je u sjajnom meču savladao bh. tenisera Aldina Šetkića rezultatom 2:1 (5:7, 6:1, 7:5).

Premda je šljaka podloga na kojoj pruža najbolje partije, Šetkić je ipak iznenadio izvrsnim nastupom u prvom setu. Verdasco godinama pokušava pronaći davno izgubljeni ritam, ali niko nije mogao pretpostaviti da će mu bh. igrač tako kvalitetno parirati.

Nakon velike borbe, Šetkić je dobio prvi set, rezultat je bio 7:5. U drugom periodu igre, nekada sedmi igrač svijeta zaigrao je mnogo bolje pa se nakon rutinskih 6:1, očekivao lagan posao u odlučujućem setu.

No, ponovo je Šetkić počeo pogađati iz teških pozicija, držao je svoj set sigurno kao i protivnik pa je pobjednik i putnik u drugo kolo turnira odlučen nakon jednog breaka u najgorem momentu (7:5).

Sjajna partija bh. igrača i poraz koji daje nadu da će u turnirima koji slijede, Šetkić biti mnogo konkurentniji i kvalitetniji.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter | Facebook.