Alcaraz ispratio Čilića, New York dobija novog šampiona

Tenis 06. sep 202209:06 1 komentar
Geoff Burke-USA TODAY Sports

Carlos Alcaraz je posljednji četvrtfinalista US opena. Španski tinejdžer je savladao Marina Čilića, šampiona iz 2014. godine, nakon maratona u pet setova 6:4, 3:6, 6:4, 4:6, 6:3.

Duel je završen u 2.30 časova ujutro po lokalnom vremenu. Za mjesto u polufinalu Alcaraz će igrati protiv Jannika Sinnera, a sada je sigurno da ćemo u New Yorku dobiti novog vlasnika Grand Slam titule, pošto je Hrvat bio posljednji u žrijebu sa trofejom na jednom od četiri najveća turnira.

Čilić je odlično počeo meč. Poveo je 2:0. Međutim, brzo je uzvratio Alcaraz. Vezao je četiri gema i bez mnogo muke riješio prvi set u svoju korist.

Momak iz Međugorja odgovorio je u drugom dijelu na gotovo identičan način. Sada je on odmah izgubio prednost početnog udarca, ali je poslije toga sa četiri vezana gema otišao na nedostižnih 4:1 koje je pretvorio u izjednačenje skora u setovima.

Treći set je bio najmirniji. Do rezultata 5:4 za Španca nije bilo brejk šanse, a onda je Alcaraz posle nekoliko grešaka Čilića odjednom stigao do 0:40 i tri vezane set lopte. Prve dvije nije iskoristio, ali zato treće jeste i poveo je 2:1.

Propuštene brejk prilike su obilježile četvrti set. Prvo je Marin imao tri vezane u trećem gemu, a onda je Španac za koga je djelovalo da kontroliše dešavanja na terenu propustio tri u šestom, pa još dvije u osmom.

Hrvat pravi brejk u devetom gemu dolazi do 5:4, a onda na svoj servis spašava još dve brejk lopta i onda konačno uspjeva da osvoji set i izjednači na 2:2.

Kada je Marin poveo sa brejkom na startu odlučujućeg seta, djelovalo je da će iskustvo odnijeti pobjedu nad mladošću. Međutim, onda je uslijedio potpuni energetski kolaps Čilića. Alcaraz je počeo sve da stiže, Hrvat da griješi i za čas je na semaforu stajalo 4:1. Uspio je Čilić da se pribere sredinom seta, ali bilo je kasno. Alcaraz je slavio na radost većeg dijela publike na Arthur Ash stadionu.