ATP Adelaide: Đoković u finalu bolji od Korde

Tenis 08. jan 202312:23 0 komentara
REUTERS/Loren Elliott

Novak Đoković sezonu je počeo osvajanjem titule u Adelaidu. U najdramatičnijem finalu koje je ikada odigtano na ovom turniru Đoković je morao da napravi preokret, odigra tri seta i na terenu provede tri sata i 11 minuta. Na kraju je slavio rezultatom 6:7, 7:6, 6:4.

Novak se tako po broju osvojenih titula izjednačio sa Rafaelom Nadalom. Oba tenisera su trenutno na broju od 92.

Sjajan tenis igrali su Đoković i Korda u svom prvom zvaničnom susretu. Sat i 14 minuta je trajao nevjerovatni prvi set. Bez mnogo uzbuđenja u prvih osam gemova, mirno, gem za gem, igrala su dvojica tenisera. A onda se sve ubrzalo na maksimum. Korda je u devetom gemu pravo niotkud napravio break i došao do situacije da servira za set, ali je Đoković spasio tri set lopte i prvu break priliku pretvorio u izjednačenje – 5:5.

Novak je imao priliku da u 12. gemu dođe i do drugog breaka, ujedno je to bila i set lopta, ali je Korda ovoga puta sjajno kontrolisao sve i set je ušao u tie-break. Korda je na startu napravio mini break, a to mu je na 6:4 donelo i prvu, pa i drugu set loptu. Neuspješno. Imao je set loptu i Novak, ali je onda morao da spasi još jednu prije nego što je Korda ipak poveo 1:0.

Borba je nastavljena i u drugom setu. Đoković je u trećem gemu propustio dve break prilike i igralo se gem za gem, a igrači su prilično lako osvajali svoje gemove.

Primakao se Novak na 30:40 u 11. gemu, ali Korda nije dozvolio ništa više od toga i natjerao je Đokovića da servira za ostanak u meču. Đoković je pronašao izlaz nakon drugog servisa i smeč udarcem drugi set uveo u tie-break.

Drugi tie-break počeo je mini breakom, ali ovoga puta ga je napravio Novak, ali je Sebastian sa druge strane odmah imao odgovor. Drugi set je dobio Đoković i ušlo se u nevjerovatnu završnicu.

Nakon prva tri gema u trećem setu, koja su igrači osvajali bez izgubljenog poena, a nakon kojih je Novak poveo 2:1, Korda je prvi morao da spašava break lopte, dvije je imao Đoković, ali Korda je uspio da izjednači na 2:2. Igralo se gem za gem, tenzija je rasla, a ovoga puta je Korda bio u situaciji da servira za ostanak u setu pa samim tim i meču nakon što je Đoković poveo 5:4.

Izgledalo je da će Korda uspjeti da ostane još malo na terenu, imao je 40:30, ali je Đoković uspio da dođe do prilike za break i da dođe do prve titule ove sezone.