ATP Doha: Preokreti Felixa i Rubleva

Tenis 22. feb 202319:42 0 komentara
REUTERS/Christian Hartmann

Na programu su mečevi osmine finala ATP turnira serije 250 u Dohi. Plasman u četvrtfinale obezbijedili su Felix Auger-Aliassime, Andrey Rublev, Alexandre Muller, Jirži Lehečka i Alejandro Davidovič-Fokina.

Prva dva nosioca Andrey Rublev i Felix Auger Aliassime obezbijedili su plasman u četvrtfinale, ali obojica su morali dobro da se oznoje. Svoje protivnike pobijedili su tek poslije preokreta.

Rublev je doživio pravo čišćenje u prvom setu od Talona Griekspoora, bilo je 6:1. Ipak, prvi kosturaš je uzvratio istom mjerom u drugom, takođe 6:1. U trećem setu odlučio je taj-brejk. Vodila se velika borba, a na kraju je Rus bio bolji 8:6.

Njegov protivnik u četvrtfinalu biće Čeh Jirži Lehečka. On je u dva seta bio bolji od Ruusuvorija 6:2, 7:6. Auger Aliassime izgubio je prvi set od Australijanca Kublera 6:4. Ipak, u naredna dva je slavio 6:1, 6:4 i osigurao plasman među osam najboljih. Tamo ga čeka uvek neugodni Španac Alejandro Davidovič-Fokina, koji je rutinski savladao Korejca Kwona 6:3, 6:2.

Plasman u četvrtfinale izvojevao je Francuz Muller pobjedom nad Holanđaninom Van de Zandschlupom 6:2, 6:4.