ATP Dubai: Zverev okrenuo Lehečku, Griekspoor čeka Novaka

Tenis 27. feb 202320:59 0 komentara
REUTERS/Rula Rouhana

Odigrano je nekoliko zanimljivih okršaja prvog kola ATP turnira serije 500 u Dubaiju. Pobjede su zabilježili Alexander Zverev, Talon Griekspoor, Roberto Sonego, Pavel Kotov i Tanasi Kokkinakis.

Polako, ali sigurno Alexander Zverev vraća se na pozicije na kojima je bio do prije godinu dana. Još to nije onaj igrač koji je dolazio do završnice gran slamova i konkurisao i za broj 1, ali sve više podsjeća na taj period. Posebno u mečevima protiv jakih rivala i onih koji su trenutno u „trendu.“

A takav je u ovom trenutku Jirži Lehečka. Ove godine došao je do najvišeg renkinga (36. mesto), na Australian Openu je igrao četvrtfinale, a u Dohi prošle nedjelje došao do polufinala.

Čeh je dobio prvi set uz jedan brejk 6:4. Uzvratio je Zverev u drugom, takođe uz jedan brejk – 6:3. Činilo se da je uhvatio Zverev zalet u trećem setu.

Došao je prvi do brejk lopti, ali je Lehečka dvije odbranio u svom drugom servis gemu. Ipak, u narednom nije uspio da izdrži i Zverev je poveo 3:2. Potom je potvrdio brejk za 4:2. Djelovalo je da će rutinski završiti meč, ali je Lehečka pokazao da umije da bude žilav i vezao dva gema za 4:4.

REUTERS/Amr Alfiky

Međutim, upravo u tom trenutku Zverev je pokazao da se vraća stanju mentalne čvrstine koju je imao prije povrede. Odmah je u narednom gemu ponovo napravio brejk, ponovo je stekao prednost, ovog puta 5:4. A onda je u narednom gemu servirao savršeno i bez izgubljenog poena osvojio set za pobjedu.

U narednom kolu čeka pobjednika meča Ruusuvori – O'Connell, koji je “lucky loser” poslije odustajanja Kwona.

Novak Đoković dobio je ime protivnika u drugom kolu. Ukoliko pobijedi Čeha Mahača, prvi teniser svijeta igraće protiv Holanđanina Tallona Griekspoora, koji je u tri seta savladao Francuza Lestiennea 6:4, 3:6, 6:2.

Ostali rezultati: Popyrin – Kotov 1:2 (3:6, 7:5, 6:7), Huesler – Sonego 0:2 (5:7, 3:6), Koklinakis – Halys 2:0 (6:4, 7:6).