Bolan poraz Murraya na startu turnira u Washingtonu

Tenis 02. aug 202212:06 > 12:08 0 komentara
REUTERS/Suhaib Salem

Bolan poraz na startu ATP turnira u Washingtonu doživio je Andy Murray. Nekada prvi reket svijeta izgubio je Šveđanina Mikaela Ymera 7-6, 4-6, 6-1.

Britanac je propustio veliku šansu da meč riješi u dva seta. U prvom setu su viđena po dva brakea na obje strane. Ušlo se tie-break u kojem je Murray imao dvije vezane set lopte na 6-4, a kasnije još jednu na 7-6. Nijednu nije realizovao, a to je kaznio Šveđanin i na 9-8 realizovao svoju treću priliku da dođe do prvog seta.

Pod utiskom izgubljenog prvog seta, Murray je na startu drugog dijela gubio 3-1. Ipak sjajnom igrom u tom periodu vezuje četiri gema i dolazi do 5-3, a uskoro i do poravnanja rezultata u setovima.

Međutim u odlučujućem setu, igra dvostrukog šampiona Wimbledona se raspala. Ymer vrlo brzo dolazi do 4-0, Murray se brakeom samo upisuje na semafor, a onda sa još dva vezana gema Ymer dolazi do trijumfa.