Brkić i Escobar su nezaustavljivi, plasirali se u 1/4 finale turnira u Adelaideu

Tenis 04. jan 202307:43 0 komentara
Brenton EDWARDS / AFP

Bosanskohercegovački teniser Tomislav Brkić u paru sa Gonzalom Escobarom plasirao se u četvrtfinale teniskog turnira u Adelaideu.

Brkić i Escobar su bili bolij od para: Marcelo Arevalo – Jean-Julien Rojer. Slavili su rezultatom 2:0, a za pobjedu im je bilo potrebno sat i 39 minuta igre (7:6, 6:2).

Prvi set je donio dosta uzbuđenja, viđena je po jedan brejk, a na kraju je otišao u taj brejk. Tamo se bolje snašao bh. teniser u paru sa Escobarom i slavio sa 8:6 što im je i donijelo prvi set.

U drugom su Brkić i Escobar zaigrali mnogo sigurnije. Osvojili su dva brejka na servis protivnika u četvrtom i osmom gemu što im je na kraju donijelo i pobjedu.

Tako su Brkić i Escobar nastavili sa sjajnim igrama, a u prethonoj rundi turnira u Australiji savladali su velikog Novaka Đokovića i Vaseka Pospisila sa 2:1.

U narednom kolu igrat će protiv boljeg iz duela Cabral/Farah – Korda/Shapovalov.