Damir Džumhur sjajnom igrom prošao prvo kolo kvalifikacija Australian Opena

Tenis 09. jan 202307:07 0 komentara
Facebook: Open Sud de France - Montpellier

Damir Džumhur plasirao se u drugo kolo kvalifikacija Australian Opena savladavši Dimitra Kuzmanova 2:0 (6:3; 6:1).

Najbolji bosanskoherecgovački teniser prepustio je svega četiri gema teniseru iz Bugarske i 182. igraču svijeta za 82 minute tenisa.

Sarajlija je napravio dva brejka u petom i devetom gemu prvog seta, što je bilo dovoljno za vodstvo. Prvi set trajao je 45 minuta (6:3).

U drugom još bolja igra Džumhura i posao je riješio za svega 37 minuta. Ponovo dva brejka, u drugom i četvrtom gemu za sigurnih 6:1 i plasman u polufinale kvalifikacija.

Naredni protivnik, trenutno 177. igrač svijeta iz Bosne i Hercegovine biće domaći predstavnik Max Purcell, kome je Italijan Marco Cecchinato predao meč u drugom setu. Purcell je nešto lošije rangiran na ATP listi od Džumhura, nalazi se na 204. mjestu.

Ukoliko 30-godišnji bh. teniser savlada i narednu prepreku, za plasman u glavni žrijeb prvog grand slama sezone, igrat će protiv Alex Bolta (Australija 638. na ATP listi) ili Mattea Arnaldija (Italija 134. na ATP listi).