Davis Cup: Džumhur savladao Alvareza, Bašić poražen od Varilasa

Tenis 18. sep 202112:28 0 komentara
N1

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur savladao je Peruanca Nicolasa Alavareza u prvom susretu Prve svjetske grupe na Davis Cupu sa 2-1.

Džumhuru je za pobjedu bilo potrebno 2 sata i 32 minute igre, a rezultat u setovima glasio je 6:2, 6:7, 6:3.

Bh. teniser je prvi set riješio bez većih problema nakon što je uspio napraviti dva brakea i doći do vodstva od 4-0, što mu je omogućilo da set rutinski privede kraju i osvoji ga rezultatom 6:2.

U drugom setu viđeno je dosta više borbe, a Alvarez ga je osvojio nakon borbe u tie-brakeu rezultatom 7-6.

Džumhur je u trećem, odlučujućem setu pokazao da je bolji teniser i uz jedan osvojen brake, riješio je set u svoju korist rezultatom 6-3, asamim tim i meč.

Drugi meč ovih selekcija na Davis cupu donio je susret između Mirze Bašića i Pabla Varilasa, a teniser iz Perua slavio je rezultatom 2-0 u setovima.

Varilasu je za pobjedu bilo potrebno 2 sata i 20 minut vremena, a rezultat u setovima glasio je 7:5, 7:6.

Takmičenje se nastavlja večeras

Večeras će u susretu doubla Tomislav Brkić i Mirza Bašić snage odmjeriti sa Sergiom Galdosom i Jorgeom Brianom Puntom. Ovaj susret igra se sa početkom od 20 sati.

Nakon susreta parova, na rasporedu su i dva single meča, a Džumhur će od 21 sat i 30 minuta igrati protiv Varillasa, dok će Bašić snage odmjeriti sa Alvarezom od 23 sata.