Davis Cup – Jaziri donio Tunisu izjednačenje protiv BiH

Tenis 04. mar 202217:22 0 komentara
Karim SAHIB / AFP

Teniska reprezentacija Tunisa izjednačila je protiv Bosne i Hercegovine u drugom meču prvog kola Prve Svjetske grupe Davis Cupa.

Nakon što je teniska reprezentacija Bosne i Hercegovine povela protiv Tunisa sa 1:0 pobjedom Damira Džumhura protiv Moeza Echarguija sa 6:3, 3:6, 7:5, u drugom meču Malek Jaziri, nekadašnji 42. igrač svijeta, koji je trenutno rangiran na 301. poziciji, savladao je Mirzu Bašića (215. ATP) s 5:7,7:5 i 6:3.

Bašić je u ovom meču osvojio prvi set, poveo je u drugom s 4:0 u gemovima i tada je izgledalo da će riješiti meč u svoju korist, međutim Jaziri pravi velikli preokret, osvaja set sa 7:5. Nakon toga je Bašić izgubio koncentraciju, pa je njegov protivnik u odlučujućem setu slavio bez većih problema i donio Tunisu vrijedan bod.

Meč dublova i preostala dva meča singla igrat će se u subotu. Mirza Bašić i Tomislav Brkić igrat će protiv para Malek Jaziri/Moez Echarqui dok će u singlu Džumhur igrati protiv Jazirija, a Bašić protiv Echarguija.

Pobjedom u meču protiv Tunisa teniseri Bosne i Hercegovine bi obezbijedili opstanak u Prvoj svjetskoj grupi, te bi nastavili put prema kvalifikacijama za finalni turnir najboljih osamnaest reprezentacija svijeta.