Džumhur i Bašić iznenadili treće nosioce turnira u Marrakechu

Tenis 06. apr 202223:19 > 23:31 0 komentara
Anadolija

Damir Džumhur i Mirza Bašić napravili su iznenađenje na ATP turniru dublova u marokanskom Marrakechu pobijedivši treće nositelje urugvajsko-nizozemsku kombinaciju Ariela Behara i Matwea Middelkoppa sa 2:1 po setovima.

Meć je trajao jedan sat i 48 minuta, a bosanskohercegovački teniseri slavili su po setovima (7:6; 6:7; 10:7).

Mnogo uzbudljiv prvi set pripao je Džumhuru i Bašiću nakon taj-brejka. Poveli su ekspresno 3-0 na startu Behar i Middelkoop, iskoristivši prve brejk-lopte u drugom gemu.

Međutim teniseri iz Bosne i Hercegovine se u nastavku bude, odlično serviraju i vraćaju jedan brejk u petom gemu, te dolaze do izjednačenja 3:3.

Nakon toga prve novi brejk, odlaze na 4:3 i potvrđuju brejk bez izgubljenog poena.

Činilo se da je prvi set riješen, ali protivnici bh. dubl para pronašli su odgovarajući servis, a onda kod 5-4 uzimaju brejk Mirzi i Damiru bez izgubljenog poena za 5-5.

Nakon toga i jedni i drugi serviraju sigurno i meč odlazi u taj-brejk. I opet drama. Servisi su služili oba dubl para sve do 11. poena taj-brejka, kada Behar i Middelkoop prave mini brejk i dolaze do prve set lopte. Međutim naredna dva poena uzimaju bh. teniseri i onda koriste prvu set loptu i osvajaju prvi set sa 8-6 u taj-brejku.

I drugi set obilovao je neizvjesnošću. Viđena su po dva brejka i sa jedne i druge strane i set odlazi u taj-brejk. Ipak ovaj put uspješniji Behar i Middelkoop. Iako su dva najbolja tenisera Bosne i Hercegovine imala 4:2 u taj-brejku drugog seta, protivnici iz Urugavaja i Nizozemske vezali su pet poena i osvajaju drugi set 4-7 u taj-brejku.

Odlučujući treći set dobijaju Džumhur i Bašić sa 10-7, iako su se mučili na kraju propustivši dvije meč lopte. Ali iz trećeg pokušaja na servis protivnika dolaze do plasmana u četvrtfinale ATP turnira dublova u Marrakechu.

U borbi za polufinale Mirza i Damir igraju protiv brazilsko-španskog para Rafael Matos i David Vega Hernandez, a meč je na rasporedu sutra najranije u 16:00 sati.

Nešto ranije danas na istom turniru u singlovima Bašić je savladao Kamila Majchrzaka i plasirao se u četvrtfinale, gdje ga sutra čeka Federico Corija u 13 sati. Argentinac je 60. igrač svijeta. Damir Džumhur u današnjem singl meču Marrakecha je eliminisan od Davida Goffina.