Džumhur poražen u drugom kolu kvalifikacija za Australian Open

Tenis 11. jan 202307:53 0 komentara
Damir Džumhur

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur poražen je u drugom kolu kvalifikacija za prvi Grand slam turnir sezone, Australian Open.

Bolji od njega bio je domaći takmičar Max Purcell i to nakon sat i 24 minute igre. Rezultat po setovima glasio je 6:4, 7:5.

U prvom setu vodila se dosta velika bitka za gotovo svaki poen, ali je Australijancu na kraju bio dovoljan jedan brejk i to onaj u trećem gemu kako bi osvojio prvi set.

Drugi set donio je još više uzbuđenja, ovoga puta Purcell je oduzeo dva Damirova servisa i na kraju slavio i izborio prolaz dalje.

U narednom kolu Australiijanac će igrati protiv Mattea Arnaldija koji je bio bolji od Alexa Bolta sa 2:1 u setovima.