Fritz dobio dva taj-brejka i osvojio Tokyo

Tenis 09. okt 202213:56 0 komentara
REUTERS/Androniki Christodoulou

U duelu američkih tenisera Taylor Firtz je slavio protiv Francisa Tiafoa u finalu ATP turnira iz serije 500 u Tokiju. Fritz je dobio 7:6 i 7:6.

Imao je Tiafoe u ovom duelu odlične prilike posebno u prvom setu. Tada je prvi napravio brejk ali nije uspio da ga ovjeri. Potom je imao dvije brejk prilike u 10. i 12. gemu kada su to ujedno bile i set lopte. Propustio ih je i išlo se u taj-brejk u kome je Frtz bio daleko bolji i slavio je 7:3.

U drugom setu brejkova nije bilo, a bliži brejku bio je Fritz. Četiri šanse je propustio no Tiafoe se izvukao dobrim servisom. U taj-brejku opet je Taylor mnogo bolji i slavio je 7:2.

Fricu je ovo četvrta titula u karijeri, a uz Tokyo on je osvojio ove godine Eastborune i Indian Wells.

Poslije ove pobjede Taylor se popeo na osmo mjesto na ATP listi i odmah je iza Novaka Đokovića. Što se tiče ATP trke on je trenutno sedmi na toj listi i nije isključeno da se nađe na turniru u Torinu.