Hurkacz u Marseilleu do šeste titule u karijeri

Tenis 26. feb 202318:02 0 komentara
Prinstcreen Reuters

Poljski teniser Hubert Hurkacz osvojio je titulu na ATP turniru u Marseilleu. On je u finalu u dva seta savladao Benjamina Bonzija.

Rezultat je bio 6:3, 7:6, poslije jednog sata i 32 minuta igre, a Hurkaczje tako osvojio šestu titulu u karijeri. Poljak je odigrao sedam finala u karijeri.

Prvi set bolje je otvorio Hurkacz, napravio je brejk u četvrtom gemu i poveo 4:1, ali se Bonzi nakon toga probudio i uzvratio brejk.

Ipak, Hurkacz je uspio još jednom da oduzme servis rivalu u osmom gemu, a zatim i potvrdi brejk za vodstvo u setovima.

U drugom setu nije bilo brejkova, a Francuz je ozbiljno pripretio u završnici, imao je čak tri set lopte, ali je propustio priliku da odvede meč u treći set.

Taj-brejk je riješen praktično na startu – odmah je Hurkacz napravio mini brejk, poveo sa 3:0 i na kraju taj-brejk završio sa 7:4.

Na ceremoniji dodjele trofeja osim u Hurkacza pažnja je bila usmjerena i na bivšeg tenisera Jo Wilfreda Tsongu koji je finalistima uručio nagrade.