Indian Wells: Nadal protiv “novog Nadala” u polufinalu

Tenis 18. mar 202207:37 > 08:46 0 komentara
Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports

Rafael Nadal i Carlos Alcaraz igraće polufinale Indian Wellsa. Rafa je u uzbudljivom meču savladao Nicka Kyrgiosa, dok je s druge strane mladi Španac Alcaraz lakše od očekivanog bio bolji od Camerona Norrieja.

Meč između Nadal i Kyrgiosa trajao je dva sata i 48 minuta, a obilježila su ga sigurni servisi i jednog i drugog tenisere, međutim brejk šanse iskorištavali su i Španac i Australijanac bez besprijekorno.

Prvi set nije dobro počeo za četvrtog reketa svijeta. U trećem gemu Kyrgios iskoristio je drugu brejk loptu i poveo sa 3-1. Imao je priliku Nick da riješi prvi set u svoju korist, ali je u 10. gemu prvog seta Nadal uzvratio iskoristivši prvu brejk loptu na meč i izjednačio na 5-5. Sačuvali su i jedan i drugi svoje servise u narednim gemovima, pa se otišlo u taj-brejk.

Nadal je bio neprikosnoven uzveši 4 mini-brejka i pobijedivši 7-0 u taj brejku za 1-0 u setovima.

Drugi set oba tenisera ponovo su dobro servirala, tako da su prve brejk, a ujedno i set lopte viđena u 12. gemu. 26-godišnjak iz Australije iskoristio je sve to i izjednačio na 1-1.

Treći set bio je kao preslikan kao prva dva, barem što se serviranja Nadala i Kyrgiosa tiče. Prvi i jedini brejk u odlučujućem setu viđen je u sedmom gemu kada je Nadal poveo za 4-3, zatim potvrdio brejk. Bilo je to dovoljno za 6-4 u trećem setu i 19. uzastopnu pobjedu Španca u 2022. godini.

U drugom četvrtfinalu nadolazeća španska zvijezda, kojeg zovu “novi Nadal” lakše od očekivanog za jedan sat i 40 minuta igre izbacio je Camerona Norrieja.

U prvom setu Alcaraz je izbugio svoja dva servisa, ali je Norrie tri, tako da je 18-godišnjak uzeo prvi set sa 6:4. Slična priča i u drugom setu, opet je Carlos izgubio prvi servis, ali je odmah napravio ribrejk, nakon čega je ponovo uzeo servis Britancu, ali je Cameron uzvratio ribrejkom. Međutim na 5-3 mladi španski teniser pravi i treći brejk u drugom setu, ukupno šesti za konačnih 6-4, 6-3 i prolaz u polufinale Indian Wellsa.

Večeras od 20 sati igraju su i preostala dva meča četvrtfinala: Kecmanović-Fritz i Rublev-Dimitrov.