Iznenađenje dana – Tsitsipas odmah eliminisan u Indian Wellsu

Jonathan Hui-USA TODAY Sports

Jordan Thompson napravio je veliko iznenađenje i u drugom kolu mastersa u Indian Wellsu pobijedio je drugog nosioca Stefanosa Tsitsipasa 2:1, po setovima 7:6 (0), 4:6, 7:6 (5) za dva sata i 40 minuta igre.

Australijanac, koji u protekla dva međusobna meča nije uzeo nijedan set Grku, u prvom setu nije realizovao četiri brejk lopte u tri različita gema, ali to ga nije omelo da tajbrejk odigra perfektno i bez izgubljenog poena povede sa 1-0. Koliko je Thompson dominirao u tom dijelu meča potvrđuje podatak da je Grk uzeo samo dva poena na servis protivnika.

U prva tri gema drugog seta viđeno je isto toliko brejkova za prednost Tsitsipasa, koji je značajno podigao nivo igre i bez većih poteškoća je uspeo da izjednači rezultat na 1-1.

Velika borba viđena je u odlučujućem setu u kome jedinu brejk loptu treći igrač svijeta nije iskoristio u prvom gemu. Sjajno je Grka služio servis i u trećem setu Australijancu, trenutno 87. igraču svijeta, je prepustio samo dva poena, međutim, Thompson je u tajbrejku u pretposljednjem poenu oduzeo servis rivali i potom završio meč.

Čevtrti igrač na ATP listi Casper Ruud je za sat i 29 minuta eliminisao Diega Schwartzmana rezultatom 6:2, 6:3 i u narednom kolu očekuje ga duel sa Garinom koji je bio bolji od Nishioke 6:4, 6:0.

Dalje ide i Cameron Norrie – 12. teniser svijeta je pobedio Wu Tung-Lina iz Tajvana 6:2, 6:4.

Botik van de Zandschulp je predao duel Ilji Ivashki kod rezultata 7:5, 3:2 za Bjelorusa, koji čeka Medvedeva ili Nakashimu.

Emil Rusuuvuori je eliminisao Roberta Bautistu-Aguta 7:6 (5), 6:2. U trećem kolu je i Kubler kome je Dimitrov predao meč u trećem setu kod rezultata 2:6, 7:6 (5), 3:0 za Australijanca.

Prijenose mečeva gledajte na Sport Klubu.