Kraj Čilićeve bajke: Ruud je drugi finalista Roland Garrosa

Tenis 03. jun 202222:34 0 komentara
REUTERS/Benoit Tessier

Norvežanin Casper Ruud plasirao se u prvo Grand slam finale, pošto je u polufinalu Roland Garrosa savladao Marina Čilića u četiri seta 3:6, 6:4, 6:2, 6:2.

Nije uspio Čilić da nastavi svoju parisku renesansu. Izbacio je Medvedeva i Rubleva, bolje plasirane tenisere na ATP listi od Ruuda, ali Norvežanin je pokazao da bi ova sezona mogla da bude njegova.

Ruud je krenuo agresivnije i prvi je imao brejk prilike. I to dvije u četvrtom gemu, ali se Marin odbranio. Ispostavilo se da je to bio jak podsticaj za 23. na svijetu i sa dva brejka je uspeo da osvoji prvi set – 6:3. Treba napomenuti da je između ta dva brejka uspio da odbrani još jednu brejk loptu, tako da se može reći da je Hrvat bio stopostotan u prvom setu kada su se igrali odlučujući poeni.

I to obično presudi kada to radi znatno iskusniji teniser. Ali osmi teniser svijeta je pokazao da je u stanju da se resetuje, poput onih najboljih. U naredna tri seta sve se preokrenulo. Ruud je napravio pet brejkova, a spasio je šest brejk lopti, od čega tri vezane kada je uz jedan brejk prednosti, servirao za izjednačenje u setovima. Stoga, potpuno zaslužen trijumf, trijumf karijere za Ruuda.

A u finalu ultimativni izazov. Vlasnik 13 titula u Parizu, Kralj šljake, njegov idol – Rafael Nadal.