Lajović bolji od Murraya na otavaranju Miamija

Tenis 23. mar 202308:46 0 komentara
Geoff Burke-USA TODAY Sports

Srpski teniser Dušan Lajović, 76. igrač ATP liste, plasirao se u drugo kolo mastersa u Miamiju, pošto je rezultatom 2-0 savladao Škota Andyja Murraya, nekadašnjeg prvog igrača svijeta.

Po setovima je bilo 6:4, 7:5 za Ducija posle nešto manje od sto minuta tenisa na Floridi.

Interesantan meč smo mogli da vidimo u Miamiju, a oba seta su donijela veliku borbu u kojoj se u ključnim trenucima Lajović ipak bolje snašao. U prvom setu je srpski teniser ključni brejk ostvario u sedmom gemu, a potom ga lako potvrdio i iskoristio prvu set-loptu na svoj servis.

U drugom setu vidjeli smo čak tri breaka zaredom, u devetom, desetom i jedanaestem gemu, a dva puta je Lajović bio taj koji je Britancu oduzimao servis i na kraju se zasluženo plasirao u drugo kolo.

U narednoj rundi protivnik Srbinu biće američki teniser Maksim Kresi, 30. nosilac.