Mahač bio dostojan rival, Novak najbolji kad je najvažnije

Tenis 28. feb 202319:07 0 komentara
REUTERS/Amr Alfiky

Možda niko nije očekivao da izgubi set, ali Novak Đoković je na kraju uspješno obavio posao u prvom kolu ATP turnira u Dubaiju.

Prvi teniser svijeta i prvi nosilac savladao je na kraju u tri seta kvalifikanta iz Češke Tomaša Mahača. Slavio je Đoković 6:3, 3:6, 7:6 za dva i po sata igre.

Morao je Novak i u prvom setu da napravi dva brejka jer je na prvi oduzet servis Mahač odmah odgovorio istom mjerom. U tri vezana gema sredinom seta vidjeli smo tri brejka, a nakon toga je igrač iz Srbije rutinski završio prvi dio meča.

REUTERS/Rula Rouhana

U drugom je Mahač odmah na startu napravio brejk, poveo 3:0, imao i dvije prilike za još jedan brejk, a spasio je jednu brejk loptu u gemu u kome je servirao za izjednačenje.

U trećem setu je sve ponovo došlo na svoje mjesto. Đoković je napravio brejk u četvrtom gemu i to bi bilo to da Mahač nije uspio da iskoristi nekoliko Đokovićevih grešaka i vrati se u igru. Ali smo na kraju dobili zaista zanimljiv i dobar meč sa nekim sjajnim razmjenama i odličnim udarcima.

Nakon što je uspio da vrati brejk, Mahač je kao da hiljaditi put u karijeri igra protiv najboljeg na svijetu uveo treći set u tajbrejk u kome je prvi reket svijeta bio ubjedljiv.

U drugom kolu Novaku će rival biti Tallon Griekspoor koji je u prvom kolu u ponedjeljak savladao Francuza Lestiennea u tri seta.

Mečeve sa turnira u Dubaiju gledajte samo na kanalima Sport Kluba.