Medvedev bolji od Đokovića za rusko finale u Dubaiju

Tenis 03. mar 202318:24 0 komentara
REUTERS/Amr Alfiky

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković poražen je u polufinalu ATP turnira serije 500 u Dubaiju. Bolji od njega bio je Danil Medvedev u dva seta - 6:4, 6:4.

Od početka je Medvedev nametnuo svoj ritam i u potpunosti koristio Đokovićeve greške. Meč je trajao jedan sat i 35 minuta.

Rus je napravio break u petom gemu prvog seta, a zatim i u sedmom gemu oduzeo servis rivalu.

Uspio je Novak jednom da odgovori i smanji na 5:4, ali ne i da se potpuno vrati u set. Rutinski je završio posao u prvom setu Danil.

Medvedev je na samom startu drugog seta oduzeo servis Novaku i uspijevao da održi tu prednost u nastavku. Koristio je Đokovićeve neiznuđene greške kojih je na kraju ukupno bilo 14, a prvi teniser svijeta nije uspio da vrati break do kraja meča.

Bio je ovo prvi poraz za Novaka Đokovića ove godine, a kao petostruki šampion u Dubaiju neće imati priliku da i po šesti put podigne trofej na turniru serije 500.

Rival Medvedevu će u finalu biti Andrej Rublev, koji je prethodno savladao Alexandra Zvereva.

Titulu u Dubaiju brani Andrej Rublev, a Medvedev juri svoj prvi trofej na tom turniru.

Mečeve pratite ekskluzivno na Sport Klubu.