Murray lagano, Bautista-Agut ispao od 87. na svijetu

Tenis 29. aug 202220:01 0 komentara
Danielle Parhizkaran-USA TODAY Sports

Nekadašnji prvi teniser svijeta Andi Murray plasirao se u drugo kolo US Opena, pošto je u tri seta savladao Argentinca Franciska Cerundola 7:5, 6:3, 6:3. Veliko iznenađenje priredio je domaći teniser Jeffrey Wolf, koji je u tri seta bio bolji od Roberta Bautista-Aguta.

Da se gledao plasman na ATP listi Cerundolo bi protiv Murraya ušao kao favorit. Argentinac je 27. a Škot tek 51. na ATP listi. Ali u praksi bilo je sve mnogo drugačije.

Iskusniji teniser, koji je osjetio i slavlja na grand slamovima, slavio je bez previše muke. Tačnije, samo u prvom setu Argentinac je pružio otpor dostojan rankinga. Napravio je prvi break, a kada je Murray preokrenuo i servirao za set, uspio je da vrati break i izjednači na 5:5. Ipak, naredna dva gema osvojio je Škot i došao do startnog vodstva u setovima.

U ostala dva seta nekadašnji broj jedan nije se mnogo mučio, osim u finišu trećeg seta, kada je poslije vodstva 5:1 dozvolio protivniku da se vrati na 5:3. Ali to je bilo sve. Naredni protivnik biće mu pobjednik meča između Nave i Millmana.

Možda i najveće iznenađenje prvog kola priredio je Amerikanac Jeffrey Wolf. On je 87. na ATP listi i u tri seta savladao je 16. nosioca Roberta Bautista-Aguta. U sva tri seta bilo je po 6:4 za jednu od većih pobjeda u karijeri.

Wolf će se u narednoj rundi namjeriti na Čileanca Alejandra Tabila, koji je bio bolji od Majchzaka 3:1 (6:1, 6:4, 6:7, 6:1).