Murray poslije maratona izbacio Zvereva

Tenis 22. feb 202321:05 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

Andy Murray plasirao se u četvrtfinala ATP turnira serije 250 u Dohi, pošto je u tri seta savladao Alexandera Zvereva 7:6, 2:6, 7:5.

Pokazao je Škot da je ove sezone spreman da igra maratonske mečeve. A što je još važnije i da ih pobjeđuje. Svakako da pobejda nad jednim od najjačih igrača na Turu biće veliki podstrek za dalju sezonu u kojoj želi Murray da pokaže da još ima poneki vrhunski rezultat u rukama.

Zverev je imao šansu da sve završi u dva seta, međutim Murray je uspio bukvalno da mu ukrade prvi set. Dva puta je imao Nijemac brejk prednosti, čak je i servirao za set. Ipak, 70. na ATP listi uspio je da uvede set u taj-brejk gde je slavio 7:5.

ATP Doha: Preokreti Felixa i Rubleva

Nije 16. reket svijeta klonuo duhom. Ubjedljivo je uzvratio u drugom setu, koji je dobio 6:2. Ali Murray se nije tako lako dao u trećem odlučujućem setu. Šta više, uspio je da izdrži sve nalete, dvije brejk lopte protivnika i da sačeka svoju priliku. A nju je dočekao u 11. gemu, kada je došao do prve brejk lopte u odlučujućem setu i iskoristio ju je. U narednom gemu je uspješno servirao za meč i ostvario pobjedu vrijednu plasmana u četvrtfinala.

Tamo ga čeka Francuz Muller, koji je iznenadio Botika van De Zandschulpa.