Nadal se pobjedom protiv Ruda ispisao iz 2022. godine

Tenis 17. nov 202216:31 0 komentara
CHRISTOPHE ARCHAMBAULT / AFP

Rafael Nadal je 2022. godinu završio sa pobjedom nad Kasperom Ruudom 7:5 i 7:5. Rafa zbog dva poraza u grupnoj fazi sigurno neće nastaviti učešće na ATP finalu u Torinu.

U prvom setu Nadal je imao nezgodnu situaciju tek u devetom gemu u kom je morao da spašava dvije break lopte. Iza toga je odmah svoju prvu break priliku iskoristio u 12. gemu za 7:5 i to poslije više od 50 minuta. I u drugom setu su break prilike bila rijetkost, a opet je Norvežanin poklekao u 12. gemu kada su se desile prve break šanse. Drugu je Nadal iskoristio i na taj način je dobio set 7:5.

Ruud inače sigurno nastavlja učešće na ATP finalu, a ko će mu se pridružiti znaće se u večeras kada igraju Auger-Aliassime i Fritz. Ruud nikada nije dobio nekog igrača koji je među tri najbolja na svijetu u tom trenutku i ima skor 0-19.

Nadalu je ovo bio posljednji meč sjajne 2022. godine koju je završio sa četiri titule i dva osvojena Grand slama, u Australiji i u Francuskoj.