Novak Đoković u polufinalu Roland Garrosa!

Tenis 06. jun 202318:55 0 komentara
REUTERS/Clodagh Kilcoyne

Jedan od najboljih tenisera svih vremena Novak Đoković plasirao se u polufinale Roland Garrosa nakon što je u četvrtfinalnom susretu savladao Rusa Karena Khachanova sa 3:1 u setovima.

Novaku je za pobjedu bilo potrebno 3 sata i 43 minute igre, a rezultat po setovima je glasio 4:6, 7:6, 6:2, 6:4.

Početak je obeležila bolja igra Khachanova. Napravio je brejk Rus u petom gemu i čuvao prednost do kraja tog dijela igre.

U drugom setu nije bilo brejkova, a u taj-brejku se Novak probudio i najavio da će držati stvari pod kontrolom u nastavku. Đoković je dobio taj-brejk rezultatom 7:0.

Treći set prošao je u dominaciji Novaka. Dva brejka i iskorišćena prva set lopta bili su dovoljni za vodstvo srpskog tenisera.

U četvrtom setu nova drama – nakon brejka Novaka u trećem gemu, uspio je Khachanov da odgovori i vrati brejk.

Ipak, Đoković je još jednom oduzeo servis rivalu i nije dozvolio novi taj-brejk. Iskoristio je prvu meč loptu i rezervisao mjesto u polufinalu u kom će igrati protiv pobjednika duela Stefanos Tsitsipas – Carlos Alcaraz.