Novak stigao do hiljadu pobjeda u karijeri: Đoković u finalu Rima

Tenis 14. maj 202222:35 > 22:39 0 komentara
REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Novak Đoković pobijedio je Caspera Ruuda i plasirao se u finale ATP turnira u Rimu. Prvi reket svijeta trijumfom nad Dancem upisao je hiljaditu pobjedu u karijeri.

Teniser iz Srbije je za jedan sat i 45 minuta savladao Caspera Ruuda 2:0 po setovima (6:4; 6:3).

Đoković je već na početku iskoristio prvu brejk šansu na meču i oduzeo servis Ruudu. Zatim je brejk i potvrdio na svoj servis. Nove brej šanse stigle su u trećem gemu, gdje Novak koristi treću i ima rutinsko vodstvo 3:0. Naredna četiri gema i jedan i drugi teniser “čuvali” su svoj servis, tako da je Đokovič imao 5:2.

Ipak ne uspijeva završiti set odmah. Casper pravi brejk i zatim ga potvrđuje, te dolazi na 5:4. Ipak nije imao snage za potpuni povratak i prvi reket svijeta koristi drugu set loptu i dolazi do pobjede u prvom setu (6:4).

U drugom setu nešto bolji otpor Ruuda. Brejk je Đoković napravio tek u sedmom gemu drugog seta. Pri rezultatu 3:3, poslije velike borbe i tri propuštene brejk šanse, Đoković koristi četvrtu i vodi 4:3. Zatim sjajno servira i dolazi do 5:3. Pad Danca osjetio se u narednom gemu i Đoković je iskoristio prvu meč loptu i slavio sa 6:3.

Finale ATP-a u Rimu Đoković će igrati sutra sa Stefanosom Tsitsipasom od 16 sati.