Poznate finalistice ovogodišnjeg Indian Wellsa

Tenis 18. mar 202310:50 0 komentara
Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports

Bjeloruska tenisačica Arina Sabaljenka i Kazahstanka Jelena Ribakina borit će se za pobjednički trofej na WTA 1000 turniru u Indian Wellsu, nakon što su u polufinalu ostvarile uvjerljive pobjede protiv Grkinje Marije Sakkari i braniteljice naslova Poljakinje Ige Šwiatek.

U njihovom trećem međusobnom dvoboju, 23-godišnja Ribakina (WTA – 10.) je po drugi put zaredom svladala najbolju tenisačicu svijeta, 21-godišnju Igu Šwiatek. Ruskinja koja igra pod kazahstanskom zastavom prije dva mjeseca je u dva seta šokirala Poljakinju u osmini finala Australian Opena, a u polufinalu BNP Paribas Opena je još lakše došla do pobjede i za samo 76 minuta slavila 6:2, 6:2.

Ribakina je iskoristila svih pet prilika za “break” te spasila tri od četiri “break-lopte” koje je imala Šwiatek. Kazahstanka je prelomila meč kad je od 4-2 u prvom setu osvojila sedam gemova zaredom.

“Protiv Ige je uvijek teško, ona je doista teška suparnica, no kad igram ovako dobro i kad sve ulazi… Igrala sam u nekim trenucima na svojoj najvišoj razini, to su trenuci u kojima osjećam da mogu pobijediti bilo koga kad tako igram”, izjavila je Ribakina nakon velike pobjede.

Gotovo jednako uvjerljiva je bila i aktualna pobjednica Australian Opena, 24-godišnja Bjeloruskinja Arina Sabalenka, koja je za 83 minute 6:2, 6:3 svladala Mariju Sakkari (WTA – 7.) i tako izjednačila rezultat u međusobnim dvobojima s Grkinjom na 2:2.

“Iznimno sam zadovoljna još jednim finalom i jako sretna zbog pobjede protiv Marije. Ona se uvijek žestoko bori i mečevi protiv nje su uvijek teški”, izjavila je Sabaljenka koja je nedvojbeno najbolja igračica u dosadašnjem dijelu ove sezone.

U nedjelju (21 sat) će se Bjeloruskinja u svom 21. finalu u karijeri boriti za 13. naslov, a treći u sezoni u kojoj je do sada ostvarila 17 pobjeda u 18 nastupa. Za Ribakinu će ovo biti prvo finale na razini WTA 1000 turnira, a ukupno 12. u karijeri, u kojem će pokušati uzvratiti Sabaljenki za poraz u finalu ovogodišnjeg Australian Opena i doći do svog četvrtog naslova u karijeri, prvog otkako je 2022. iznenađujuće postala wimbledonskom pobjednicom.