Poznate finalistkinje Indian Wellsa: Zajedno imaju pet WTA titula

Tenis 19. mar 202211:04 > 11:13 0 komentara
Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports

Iga Swiatek i Maria Sakkari igraće finale mastersa u Indian Wellsu. Poljakinja je savladala Simonu Halep, dok je Grkinja izbacila špansku predstavnicu Paulu Badosu.

Swiatek je za jedan sat i 50 minuta igre u dva seta bila uspješnija od Simone Halep koja je daleko od nekadašnje forme i broja 1 u ženskom tenisu.

Prvi set otišao je u taj-brejk nakon što su i jedan i druga teniserka izbile po dva svoja servisa. Bolje se ipak snalazi Poljakinja i dolazi do vodstva nakon 8-6 u taj-brejku prvog seta.

U drugom setu prvi brejk viđen je u trećem gemu kada Swiatek koristi prvu brejk šansu. Međutim Halep odmah prvi ribrejk. Rumunka zatim dobro servira i pravi novi brejk te odlazi na 4-2. Kada se mislilo da je sve izvjesniji treći set, četvrta igračica svijeta počinje igrati mnogo bolji tenis. Pravi ribrejk, zatim dobro servira, a onda ponovo oduzima servis 26. na svijetu i iskorištava prvu meč loptu u narednom gemu na svom servisu.

Drugo polufinale bilo je neizvjesnije, jer je meč otišao u tri seta. Maria Sakkari izguila je svoj servis na startu prvog seta, ali je onda vezala četiri gema, te sigurno završila set broj jedan sa 6-2.

Probudila se Španjolka u nastavku. Oduzela je Grkinji dva servisa, dok je izgubila samo jedan svoj, što je bilo dovoljno za 6-4 i porvnanje.

Ipak posljednji set Sakkari je demonstrirala snagu i sa 6:1 izborila finale Indian Wellsa. Badosa je tako nakon prošlogodišnje titule protiv Azarenke u finalu, ovaj put je zaustavljena jednu prepreku ranije.

Swiatek će se boriti za petu WTA titulu u karijeri, a Sakkari za drugu. Ukoliko Poljakinja pobijedila Grkinju, izbiće na drugo mjesto WTA lista iza Ashley Barty.