Preumorni Murray morao čestitati Bautista Agutu

Tenis 21. jan 202313:31 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

Andy Murray okončao je ovogodišnji sjajan nastup na Australian Open. Poslije skoro šest sati, pet setova i trilera sa Kokkinakisom, meč protiv Španca igrao je dva i po sata manje.

Meč u četiri seta pripao je 25. tenieru svijeta Robertu Bautisti Agutu protiv Andyja Murraya (6:1; 6:7; 6:3; 6:4).

Dva brejka i 29 minuta bila su dovoljna Bautisti da lagano uzme set Murrayju (6:1).

REUTERS/Sandra Sanders

Drugi set donio je rani brejk španskog tenisera u trećem gemu, da bi Škot uzvratio u osmom. Taj-brejk je na kraju odlučivao pobjednika drugog seta. Prvi mini brejk napravio je Baustita u četvrtom poenu, a Murray je uzvratio u osmom i vratio stvari na početak. Zatim je Bautista propustio dvije set lopte, da bi Andy uzvratio istom mjerom, ali na kraju slavio 9-7 za poravananje u setovima.

Treči set nije donio brejk šanse do devetom gema, kada je Bautista nakon tri pokušaja uspio oduzeti servis protivniku i onda sigurno bez izgubljenog poena odservirati za vodstvo 2:1 po setovima (6:3).

Teniser rođen u Glasgowu odlično je otvorio ćetvrti set. Oduzeo servis Špancu i poveo sa 2:0, ali odmah nakon toga Bautista pravi ri-brejk i vraća svoj servis. Novi brejk za Bautistu stigao je u najgore vrijeme po umornog Murrayja u devetom gemu četvrtog seta, a onda Agutu nije bilo teško završiti meč (6:4).

Protivnik Bautista Agutu biće Tommy Paul, koji je izbacio sunardonjaka Brooksbyja sa 3:0.