Publika protiv Alcaraza, Španac nema milosti: Superiorno riješio kvalifikanta

Tenis 29. maj 202320:03 0 komentara
REUTERS/Kai Pfaffenbach

Prvi teniser svijeta Carlos Alcaraz bez većih poteškoća preskočio je prvu prepreku na Roland Garrosu.

Dvadesetogodišnji Španac je u prvom kolu Gran slam turnira u Parizu pobijedio Italijana Flavija Cobollija rezultatom 6:0, 6:2, 7:5 za nešto manje od dva sata igre.

Alcaraz će se u drugoj rundi sastati sa Tarom Danielom, koji je na startu bio bolji od O’Connela maksimalnim rezultatom.

Prvi igrač svijeta odigrao je sjajno prvi set koji je osvojio bez izgubljenog gema, a gotovo identična slika viđena je i u drugom kada je Španac rivali prepustio samo dva gema.

U trećem setu viđena je najveća borba, a publika na „Suzanne-Lenglen“ stadionu bila je uz italijanskog kvalifikanta.
Alcaraz je u sedmom gemu napravio novi brejk za 4:3, ali je Cobolli kod rezultata 5:4 uspio da oduzme servis protivniku i izjednači.

Međutim, Španac je već u sljedećem gemu ponovo oduzeo servis igraču sa Apeninskog poluostavra i ubrzo završio meč.