Rio de Janeiro: Alcaraz savladao Fogninija i plasirao se u četvrtfinale

Tenis 24. feb 202308:03 0 komentara
REUTERS/Ricardo Moraes

Drugi teniser svijeta Carlos Alcaraz plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Rio de Janeiru, savladavši Fabija Fogninija u tri seta.

Rezultat poslije dva sata i 46 minuta igre bio je 6:7, 6:2, 6:4, a prvi nosilac na turniru tako je zakazao duel sa srpskim teniserom Dušanom Lajovićem.

Španac je bolje otvorio meč i breakom na startu stigao do 3:0. Ipak, Fognini je vratio break, ali je Alcaraz uspio još jednom da oduzme servis rivalu. I tada je Italijan imao odgovor i vratio se u meč – 4:4.

Tu nije bilo kraja breakovima u prvom setu, viđena su još po dva breaka na obje strane, a pa je jedini logičan ishod tog dijela igre bio tie-break.

U njemu je fokusiraniji bio Fognini, naročito u završnici, kada je uspio da napravi i treći mini-break za konačnih 7:5.

Drugi set je ponovo bolje počeo Alcaraz, ali je ovog puta uspio da održi dominaciju. Napravio je dva breaka na startu, poveo 4:0 i tu nije bilo dileme da će meč otići u treći set.

Odlučujući dio igre obilježila je bolja igra Španca. Alcaraz je ponovo sa dva breaka otvorio set, bilo je 3:0. Fognini je još jednom smogao snage da zaprijeti, vratio je jedan break, ali više od toga nije mogao.

Mečeve iz Rija pratite samo na Sport Klubu.